İlçemiz Merkez, Belde ve Köylerde görev yapan imam, Kuran Kursu hocalarıyla İlçemiz Kaymakamı Abdulgani MAĞ toplantı yaptı.
İlçe Müftüsü Mehmet Ali KUŞTAŞI, İlçe Emniyet Amiri Hakan NARLIOĞLU ve İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Erkan ÖZGÜR’ ün de katıldığı toplantıda “Dünyanın en güzel mesleklerinden birinin imamlık olduğu ve Din görevlilerinin toplumda büyük bir saygı gördüğünü söyleyen Kaymakamımız Abdulgani MAĞ, şöyle devam etti:
"İmamlık peygamber mesleğidir. Onun cübbesini giymek, onun mihrabında oturmak, minberinden insanlara hitap etmek çok ayrı bir haz verir insana ve çok büyük bir saadettir. Her hafta yüzlerce belki binlerce insan sizin arkanızda saf tutar. Sizin onlara nakledeceğiniz kutsi mesajları dinler. O saflarda halkın her tabakasından insan var. Bu güzelliklerle işin sorumluluğu da çok fazladır. Bu sorumluluğu omuzlarınızda bütün ağırlığı ile hissedersiniz. İnsan onurla, gururla ve başarı ile bu sorumluluğu taşır. İşte o zaman saadet ve itibar katlanır. İslam dininin bir yaşam felsefesi olduğunu ifade eden Sayın MAĞ, bunun için de din görevlilerinin vazifesinin sadece namaz vakitleri ile sınırlı olmadığını belirtti. Din görevlilerimizin her zaman her yerde toplumu aydınlatma gibi bir vazifeleri vardır. İmam toplumda her işte önder ve rehberdir. Görev yaptığı yerde hem dini hem de devleti temsil eder. Bu bakımdan imamlarımızın hem dini hem de milli sorumlulukları vardır.
Halkın din adamlarına duyduğu güveni muhafaza etmesi gerektiğine değinen MAĞ, Gerek camide gerekse cami dışında dini eğitim ve hizmetler konusunda titiz şekilde çalışma yapmanızı arzu ediyorum. İnanç özgürlüğü temelinde, insanımızın din hizmetleri talebine cevap vermek, örnek birer kamu görevlisi olarak toplumdaki müstesna şahsiyetinizi korumanız önemlidir. Bölgenin hassasiyeti de dikkate alınarak her türlü terör eylemi ve propagandasına karşı duyarlı olmanızı ve bu konuda halkı bilgilendirmenizi istiyorum.   Teknolojinin imkânlarından güzel bir şekilde faydalanmalısınız. Halkımızla barış ve huzur içinde bir bütün olmamız temennisiyle görevlerinizde başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.
Yapılan karşılıklı bilgi alışverişinden sonra toplantıya son verildi.
 
                
L